Kees wordt Piet

Kees zou heel graag Piet worden. Hij gaat aanbellen bij het pakhuis van Sinterklaas. Een Piet moet wel ergens goed in zijn: pepernoten bakken, gedichten schrijven, op daken klimmen, strooien, … Maar hoe gaat Kees eigenlijk heten? Waar is Kees goed in? Eerst wordt een pietenpak geregeld. Daarvoor moet Kees door een smalle schoorsteen zodat hij zwart ziet. Zijn volgende opdracht is om alle troep die hij tegenkomt in een vuilniszak te gooien. Hij volgt een spoor van pepernoten en komt terecht in een voorraadkamer van pepernoten. Kees proeft er één, en nog één, en nog één, tot er niets meer over blijft. Het gevolg is dat Kees niet anders doet dan windjes laten. Het is dus duidelijk: voortaan heet Kees ‘Windjes-Piet’! En als je in bed ligt en je hoort “pfffrt!”, dan weet je dat dat Windjes-Piet bij je is langsgeweest.

 

Juf Heleen vertelde dit leuke verhaal en onze school werd omgevormd tot een echte pietenschool ! De kinderen van het eerste, tweede en derde leerjaar gaan de uitdaging aan en zijn druk aan het oefenen …. ! In het eerste leerjaar zitten de kandidaat pakjespieten, in het tweede leerjaar de turnpieten en in het derde de danspieten.

Wordt vervolgd … !